Terapeutické služby

ošetření a terapie pohybového aparátu příjemnou cestou

relaxační, sportovní, terapeutické masáže

RELAXAČNÍ MASÁŽ

Mechanický účinek masáže spočívá v podpoře návratu žilní krve a lymfy z periférie do oběhového centra. Biochemický účinek masáže způsobuje kožní zčervenání v místě provádění masérských hmatů. Podkladem zčervenání je rozšíření krevních vlásečnic a drobných cév v kůži. Příčinou je uvolňování různých látek přítomných v organismu, nejčastěji se jedná o histamin nebo acetylcholin. Reflexní účinek masáže spočívá v ovlivňování vzdálených míst od místa provádění masérského hmatu vlivem odstředivé dráhy reflexního oblouku (např. při masáži chodidla můžeme ovlivňovat funkci vnitřních orgánů, při tepání zad ovlivňovat činnost srdce).

SPORTOVNÍ MASÁŽ

masáž složená z uspořádaného souboru vhodných masérských hmatů, které připraví jedince produkující nejrůznější formy pohybových aktivit jak z fyzické, tak z psychické stránky na podání určitého sportovního výkonu. Popřípadě má za úkol zbavit sportovce únavy a přispět k jeho svalové regeneraci.

LYMFATICKÁ MASÁŽ

Napomáhá k celkové detoxikaci organizmu, zlepšení metabolizmu a zlepšení fyzické kondice. Je i určitou prevencí proti nádorovým onemocněním. Indikacemi mohou také být  různá ortopedická a traumatologická onemocnění spojená s otoky. Lymfodrenáž napomáhá jak při celulitidě, tak při popáleninách nebo tišení bolestí po operacích, kdy umožňuje odvod tekutin z buněk poraněných tkání. Pacient pociťuje znatelnou úlevu a snižuje se tak množství  podáváných analgetik a zrychluje uzdravující proces. Lymfodrenáže působí na lymfatický systém, jenž je tvořen lymfatickými cévami a uzlinami. V tomto systému koluje  tzv. lymfa, která vzniká z mezibuněčné tekutiny. Funkcí tohoto systému je filtrace a detoxikace. Pokud je z nějakého důvodu tento systém narušen, dochází k tvorbě lymfedémů, které  je pak nutno léčit.

Přihlásit se

DORNOVA METODA

Druh jemné manuální terapie, který pomáhá při akutních nebo dlouhodobých  bolestech zad, kloubních spojení a vazivových skloubení. Koriguje rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů , vbočené palce,  skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče (související neplodnost) Při této terapii se klouby a obratle pacienta na milimetr přesně uvedou do správných fyziologických poloh. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným aktivním pohybem ošetřovaného a pomocí masážních hmatů terapeuta, který  nepřekročí práh bolesti.

BREUSSOVA MASÁŽ

Breussova neurodistenzivní uvolňující masáž je velmi jemná a účinná metoda působící na nervový systém a oblast páteře. Ve spojení s aplikací přírodního Třezalkového oleje regeneruje meziobratlové ploténky, které právě podle autora masáže Rudolfa Breusse, nepodléhají opotřebení, ale degeneraci. Působí skvěle i na svaly okolo páteře a proto se s výhodou používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit právě zmiňované ploténky a tím ulevit od bolesti, způsobenou tlakem na míšní nerv. Mnohé problémy páteře se dají zmírnit, nebo zcela vyléčit ve spojení s Dornovou metodou. Řeší se tím široké spektrum zdravotních potíží včetně odbourávání hluboko uložených psychických problémů.

Přihlásit se

MOBILIZACE PÁTEŘE A KLOUBNÍCH SPOJENÍ

CHIROPRAXE, FYZIOTERAPIE

Při manipulační a mobilizační terapii se navrací hybnost periferních kloubů a páteře manuální technikou do správného postavení. Nejčasteji se používá u funkčních kloubních blokád, které jsou bolestivé, omezují pohyb a vedou ke svalovým spasmům atd. Cílem ošetření je uvolnění pohybového segmentu, obnova vůle kloubů, ale i úprava svalového napětí a ošetření tzv. spouštěcích bodů.

Přihlásit se

KINESIOTAPING, TERAPIE „TENISOVÝCH, GOLFOVÝCH“ LOKTŮ

KINESIOTAPING

Kinesiotaping je terapeutická metoda, která se používá k léčbě akutních či chronických potíží pohybového aparátu. Působí v daných partiích na svaly, šlachy, fascie, lymfu, krevní oběh a dráhy nervů. K samotné aplikaci se používají speciální pásky, které mají vlastnosti lidské pokožky. K jejich adhezi s pokožkou je použito lepidlo s biosložkou a s obsahem Tourmalinu (drcený nerost, polodrahokam, elektroaktivní, samozahřívací)  Kinesiotape se aplikuje na postižené místo v daném rozsahu, předpětí a směru. Zmenšuje otoky, zlepšuje zánětlivé stavy, urychluje proces regenerace, zmírňuje bolest a přispívá ke korekci svalů. Zabraňuje také dlouhodobému přetěžování ošetřené partie.

TERAPIE TENISOVÝCH LOKTŮ

Tenisový loket je onemocnění, které řadíme do skupiny tzv. entezopatií. Entezopatie lze charakterizovat jako zánětlivé změny ve spojení šlachy s kostí. Z toho vyplývá, že uvedené obtíže se mohou vyskytovat i v jiných lokalizacích, než v oblasti loketního kloubu. Každé dlouhodobější přetěžování vede ke změnám v přetěžované oblasti. Pokud se přetěžování postiženého lokte trvá, pak se obtíže objevují v další době i při minimální zátěži, která by za normálních podmínek bolest nevyvolala. Provádím speciální masáž paže, jejíž loket je postižen. Na svaly předloktí, které bolest iritují aplikuji ošetření LED light hlavicí s penetrací gelu, na vlastní bolestivé místo lokte aplikuji laser.

Přihlásit se